Kto Ty jesteś? Polak mały!

Już jest! Pierwszy fragment tworzonego przez nas filmu dokumentalnego "Polskość" właśnie pojawił się na naszym kanale YouTube!


Film, który tworzymy we współpracy z DogFilm Studio Filmowe, jest zwieńczeniem naszego projektu badawczego pt. "Polskość w XXI wieku. Rodzaje identyfikacji narodowej, ich podłoże oraz konsekwencje".

“Polskość” jest to film dokumentalny, który został stworzony w oparciu o badania naukoweprzeprowadzone przez zespół badaczek i badaczy z Laboratorium Poznania Politycznego, Instytut Psychologii PAN. Nowatorska interwencja ma na celu wspieranie bezpiecznej formy identyfikacji z narodem polskim.

Film stara się odpowiedzieć m.in. na takie pytania, jak: “czym jest polskość?”, “co sprawia, że nasi bohaterowie chcą żyć w naszym kraju?” i “jak definiowany jest współczesny patriotyzm?”

Scenariusz i reżyseria: Paweł Nazaruk i Arkadiusz Bartosiak.

Bohaterowie i bohaterki filmu: S. Tymoteusza OP, Czesław Mozil, Jan Błachowicz, Marek Janowski, Angelika Wińska, Urszula Zawdzka, Nina Mikołajewicz, dr Agata Kołodziejczyk.

Projekt finansowany z środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa” nr projektu NdS/529303/2021/2022 kwota dofinansowania 1 714 305,00 całkowita wartość projektu 1 714 305,00.

Udostępnij artykuł